OUTSORCING ICT & IT BEZ STAROSTÍ

Aktuality

ze světa IT

chlazení pc

Když se z chlazení pc stáva věda

27.3.2017

Samotné počítače a pochopitelně i jednotlivé komponenty použité v nich jsou rok od roku výkonnější. Neustálý hon za co nejsvižnějším tempem s sebou přináší i daleko vyšší nároky na chlazení. Z toho se bez nadsázky stává doslova věda.
Složitost chlazení velmi výkonných komponent ilustruje také prototyp herního laptopu . Extrémně rychlé součástky se totiž chladily vodou. Přitom do té doby bylo vodní chlazení výsadou výhradně stolních sestav.

pc, hackeři, chytré tv, windows, linux, android

Chytré televizory mohou napadnout hackeři. Poměrně snadno

20.3.2017

Chytré televizory jsou fenoménem dnešní doby. Je spíše výjimkou, pokud v obchodech narazíte na modely, které nenabízí připojení k internetu a možnost instalace aplikací. Daní za atraktivnější funkce je však větší bezpečnostní riziko, jak upozornil server The Hacker News. Podle něj mohou hackeři na dálku napadnout drtivou většinu aktuálně používaných TV.

outsorcing it, týnec nad sázavou, petr šimánek,správa pc,

Velká aktualizace pro Windows 10 vyjde 11. dubna

15.3.2017

Dlouho očekávanou aktualizaci operačního systému Windows 10, která přinese řadu nových funkcí, vydá společnost Microsoft 11. dubna. Zástupci amerického počítačového gigantu to potvrdili ve středu.
Vydání aktualizace známé jako Creators update chystali vývojáři Microsoftu několik posledních měsíců. Kdy přesně ji vydají však doposud jisté nebylo, přestože již dříve se objevily spekulace, že se tak stane v průběhu dubna. Nyní je již jasné, že se tak stane v úterý 11. dubna.

přihlašovací údaje, windows, pc, oprava

Přihlašovací údaje

27.1.2017

Analytici společnosti ESET zaznamenali podvodné aktivity na Facebooku, které cílí na administrátory stránek. Útočníci se zaměřují na české i slovenské firemní a fanouškovské facebookové profily. Jejich správci jsou varováni, že účet byl ostatními uživateli označen za podezřelý a musí jej obnovit. Falešné varování však obsahuje zároveň odkaz na formulář, díky němuž útočník sbírá přihlašovací údaje a čísla platebních karet svých obětí.

optimalizace pc, windows

Zrychlení prohlížeče Chrome

20.1.2017

Chrome je mezi uživateli oblíbený pro svou jednoduchost i funkčnost, mnozí také oceňují provázanost s ostatním službami od Googlu. Na druhou stranu se internetový prohlížeč potýká s vysokými hardwarovými nároky, takže slabší počítače si při jeho používání „zadýchávají“, na noteboocích či jiných mobilních zařízeních dochází často ke znatelně rychlejšímu vybíjení baterie. Google si je samozřejmě tohoto problému vědom, a tak průběžně přichází s triky, které mají výkon vylepšovat. V loňském roce to byla například vylepšená správa paměti v Chromu 45.

outsorcing it, týnec nad sázavou, petr šimánek

Google Chrome – nová verze, nový vzhled

15.1.2017

Jeden z nejpoužívanějších prohlížečů současnosti Google Chrome se dočkal nové aktualizace. Vývojáři zapracovali na novém vzhledu, optimalizovali systémové nároky a přidali podporu pro monitory s vysokým rozlišením.